works for or made with kids

rozhovor na českém rozhlase

Jarní rozhovor na českém rozhlase 5.3. 2020

Jsme jeden / We are one

Realizace interaktivního hravého objektu pro děti do výstavy v Národním zemědělském muzeu JINDŘICH ŠTREIT A CYKLY.
trvání výstavy:  20. 9. 2019 – 31. 7. 2020
https://www.nzm.cz/akce/vystava-jindrich-streit-a-cykly
název objektu: Jsme jeden
Forma objektu je skládačka ze dřevěné vrstvené desky ve velikosti cca 100×100 cm
Možná další výroba na zakázku i v menší velikosti, například pro školy a školky. Při každé další realizaci jsou možné úpravy potisku.

Popisek k výstavě:
Ekosystémy jsou různě velké přírodní systémy, kde je živé a neživé navzájem úzce propleteno výměnou látek, energie a informací do nějaké typické podoby. Mohou mít velikost kontinentu nebo i jen vašeho žaludku. A možná spolu mohou tvořit i ještě větší organismus. Jejich hranice nemusí být zcela zřejmé. Jeden na druhém jsou závislé a vlivem změny jednoho dílku se mění i ty ostatní. Proto je důležité se i na hospodářskou půdu a krajinu dívat jako na součást velkého planetárního systému.

Tato skládačka představuje planetu v podobě odpočívajícího živočicha, klidného a spokojeného, takového, jakého bychom ho chtěli mít.
Celek obsahuje 23 dílků representujících různé ekosystémy, jež naší planetu dělají rozmanitou. Jeden nemůže existovat bez druhého, jen dohromady dáváme fungující celek.

pro děti / for kids

31.5.2012 ve ZLÍNĚ

Pořádá Galerie pro děti, Nám. Franze Kafky 24/3, 110 00 Praha 1.

Přijďte na společné kreslení na velké i malé fotografie s lesa.
Fotokresby jsou zvláštní technika, která kombinuje jednu z nejstarších a nejnovějších technologií zobrazování: kresbu a fotografii. Fotokresby pomáhají probouzet v dětech fantazii a dovolují dětskému podvědomí ukázat, na co právě myslí. Výhodou této techniky je, že se kreslení nemusí bát ani ty děti, které si jinak před prázdným papírem neví rady. Mohou se totiž inspirovat barevnými skvrnami, vystupujícími tvary zvířat a věcí, které mohou představovat jak lesní bytosti, tak myšlenky skryté hluboko v nitru.